Plac Wolności 5, 34-325 Łodygowice, tel. 033 863 10 86
Świat w obłokach

Świat w obłokach

Świat w obłokach.

   10 marca w GOK w Łodygowicach odbył się cudowny koncert pt. Świat w obłokach w wykonaniu Barbary Lubos, artystki Teatru śląskiego w Katowicach. Recital składał się z kilkunastu piosenek polskich autorów: Agnieszki Osieckiej, Marka Grechuty i Jacka Kaczmarskiego. Głównym łącznikiem spajającym te utwory było spojrzenie w głąb człowieka na jego kondycję we współczesnym świecie. Koncert był sentymentalną opowieścią o pragnieniu miłości, walce z samotnością i przeciwstawieniu się okrucieństwu świata w imię zachowania głęboko ludzkiej, humanistycznej postawy.

   Anielski głos pani Barbary, wirtuozerski akompaniament Adama Snopka oraz piękne melodie i cudowne słowa piosenek wytworzyły niezwykłą, magiczną atmosferę i sprawiły, że ten koncert na długo pozostanie w pamięci uczestników.

Barbara Lubos – absolwentka PWST we Wrocławiu, laureatka Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu. Pracowała w Teatrze Rozrywki w Chorzowie, Teatrze Zagłębia w Sosnowcu. Obecnie aktorka Teatru Śląskiego w Katowicach. Współpracuje z Teatrem Korez i galerią Pod-Nad, gdzie powstał jej monodram Kamień- rzecz o Edycie Stain. Ma na swoim koncie kilka ról filmowych. Między innymi w Angelusie Lecha Majewskiego, Drzazgach i Barbórce Macieja Pieprzycy, Zgorszeniu Publicznym Macieja Prykowskiego, oraz główną rolę w Ewie Adama Sikory i Ingmara Villqista, za którą otrzymała nagrodę im. Elżbiety Czyżewskiej w Nowym Jorku

Adam Snopek – ukończył klasę fortepianu na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach. Współpracuje z Teatrem Śląskim, Teatrem Korez w Katowicach, Teatrem Zagłębia w Sosnowcu oraz Gliwickim Teatrem Muzycznym. Jest laureatem międzynarodowego Konkursu Improwizacji Jazzowej w Katowicach.