Plac Wolności 5, 34-325 Łodygowice, tel. 033 863 10 86
XVII GMINNA FETA

XVII GMINNA FETA

   Najpierw wielkie przygotowania: opracowanie dokumentacji, zawieranie umów, ustalenia i uzgodnienia – w sumie 2 miesiące wytężonej pracy, potem 2 dni samej imprezy i kolejne  dni  sprzątania, rozliczania oraz podsumowań. Tak Gminna Feta wygląda z punktu widzenia organizatorów. Z punktu widzenia uczestników to 2 dni dobrej zabawy. Pogoda dopisała, choć w sobotę nieco przypiekało, ( za to nasze OSP zapewniło dzieciom ochłodzenie w postaci kurtyny wodnej.) W tym roku nasza łodygowicka straż w ogóle świetnie się zaprezentowała. Brawo dla Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej za pomysł z namiotem i poczęstunkiem, od strony zabezpieczenia imprezy jak zawsze wszystko było na najwyższym poziomie. Nasze KGW też pokazało się od najlepszej strony. Za pysznymi pierożkami i plackami ziemniaczanymi (KGW Łodygowice) oraz wyśmienitymi goframi i lemoniadą (KGW Zarzecze) ustawiały się długie kolejki.

   Z Zespołów, które wystąpiły na scenie każdy mógł wybrać coś dla siebie. Nam najbardziej podobał się zespół „Biała Armia” – świetny głos i wspaniałe piosenki zespołu BAJM naszym zdaniem były przysłowiowym „gwoździem programu”. Naszym widzom z pewnością do gustu przypadły również covery zespołu Maanam oraz Zbigniewa Wodeckiego. Brawurowo zatańczyły sekcje tańca nowoczesnego pod opieką Pani Pauliny Kachel. Dla miłośników disco polo prawdziwą gratką był zespół Weekend, a dla osób lubiących „dęciaki” tradycyjnie już na naszej scenie zagrała MOD z Łodygowic. Rockowe brzmienie na naszej scenie zapewnił zespół „Metr pod Ziemią”. Tym utalentowanym chłopakom z Łodygowic życzymy prężnie rozwijającej się kariery.

   Generalnie nasza Łodygowska publiczność wspaniale się bawiła. Jako organizatorzy jesteśmy dumni z naszych mieszkańców. Fakt, że w 14 tysięcznej gminie przychodzi na imprezę około 5 000 ludzi, jest dla nas naprawdę budujące. Dziękujemy za wszystkie miłe słowa, piękne komentarze i pochwały. Warto ciężko pracować, aby mieć satysfakcję z udanej imprezy. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy wsparli nas finansowo. Podziękowania ślemy firmie MIXPOL, Beskid Żywiec Sp.z o.o., szkółce drzew i krzewów „CIERNIAK”, Związkowi Międzygminnemy ds. Ekologii, firmie BUDTYNK, Bankowi Spółdzielczemu w Żywcu, firmie VITAL VET oraz ogrodnictwu FIJAK za udostępnienie pięknych roślin w celu dekoracji sceny. Szczególne podziękowanie należą się firmie ECO TEAM Service za pomoc w najcięższych pracach. Raz jeszcze dziękujemy naszym druhom OSP, KGW z Łodygowic i z Zarzecza, firmie Hop hop landia oraz animacjom Bajabongo. Dziękujemy także Ośrodkowi Jeździeckiemu „Hanka” z Lipowej za profesjonalne przygotowanie zawodów HOBBY HORSE. Wszystkim gościom z Panią Poseł M .Pępek, Wójtem T. Karolinim, wice wójtem M. Sobkowskim , prezesem ETC W. Gołuchem dziękujemy za obecność i wsparcie. Dziękujemy naszym wspaniałym widzom, mieszkańcom i gościom spoza terenu gminy. Zapraszamy na kolejne imprezy. Szczegóły na plakatach, facebooku oraz na naszej stronie internetowej www.lodygowicegok.pl .Najnowsze informacje