Plac Wolności 5, 34-325 Łodygowice, tel. 033 863 10 86
21 Turniej o Puchar Wójta Gminy Łodygowice

Pięć drużyn żeńskich oraz osiem męskich, łącznie około 100 zawodników walczyło 1 maja br. o palmę pierwszeństwa w „21Turnieju o Puchar Wójta Gminy Łodygowice”. Po pięknej, sportowej walce okazałe puchary oraz nagrody rzeczowe zwycięskim drużynom wręczyli: Wójt Gminy Andrzej Pietra, Przewodniczący RG Czesław Wandzel oraz Dyr. GOK Renata Talik. Zwycięski puchar otrzymała kobieca drużyna „Beskid Żywiec”, 2 miejsce uzyskała grupa „160 Team Rybarzowice”, a 3 miejsce „Drink Team Żywiec”. Wśród drużyn męskich najlepsi okazali się „OSK nieDzielny Kierowca” z Pietrzykowic. Druga lokata przypadła zespołowi „Chellege Budzów”, 3 miejsce zajęli „Stagmani” Żywiec.

3 maja br. w Otwartym Turnieju Szachowym w szranki stanęło 34 zawodników w wieku od 7 lat do 79 lat. Po rozegraniu 7 regulaminowych rund najlepsi okazali się: w kategorii zawodników do 14 roku życiaAdam Gardian przed Igorem Zaborskim i Tomaszem Makuchem,w kategorii od 15 do 40 lat Eneasz Wiewióra, Michał Cichoń, oraz Jakub Wisła z Biernej. W kategorii wiekowej od 41 do 60 lat 1 miejsce zajął Tadeusz Kowalczyk, 2 miejsce przypadło Grzegorzowi Leśniak, a 3 miejsce uzyskał Wojciech Ulrych. W kategorii od 61 do 70 lat 1 miejsce uzyskał Franciszek Piwowarczyk, 2 zajął Antoni Kupczak i 3 miejsce przypadło Janowi Temel. W ostatniej kategorii wiekowej powyżej 70 lat najlepszym okazał się Józef Gałyga przed Franciszkiem Janowskim i Antonim Szymik. Cały Otwarty Turniej Szachowy w kategorii OPEN wygrał Eneasz Wiewióra kolejne miejsca zajęliTadeusz Kowalczyk i Józef Gałyga.

W rozgrywkach Otwartego Turnieju Tenisa Stołowego, które odbyły się w dniu 3 maja br. w dwóch salach gimnastycznych Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Pietrzykowicach w pięciu kategoriach wiekowych: młodzików, seniorów, weteranów 50+, kobiet, osób niepełnosprawnych i w kategorii Open wyniki przedstawiają się następująco: wkategorii młodzików 1 miejsce zdobył Maksymilian Rus z Żywca , 2 miejsce przypadło Karolowi Kufel z Rychwałdu, 3 miejsce uzyskał Michał Gniadek z Żywca. W kategorii seniorów 1 miejsce uzyskał Bartosz Sobel z Żywca, przed Michałem Krutak z Gilowic i Adamem Roszkowski z Pogórza. Wśród weteranów 50+najlepszym okazał się Bogdan Rus z Żywca, 2 miejsce przypadło Andrzejowi Sanetra z Godziszki a 3 miejsce zajął Wojciech Zuziak z Lipowej.W kategorii niepełnosprawni 1 miejsce zdobył Grzegorz Pieronek z Żywca przed Tomaszem Mika z Radziechów i Włodzimierzem Maślanka z Łodygowic. Najlepszą w kategorii kobiet okazała się Wioletta Kimla z Łękawicy przed Amandą Sudoł i Małgorzatą Pietraszko obie zawodniczki z Żywca. Zwycięzcami Turnieju Tenisa Stołowego w kategorii OPEN i laureatami Pucharu Wójta Gminy Łodygowice zostali: Bartosz Sobel przed Michałem Krutaki Krystianem Motyka. Łącznie w rozgrywkach tenisa stołowego uczestniczyło 30 zawodników, a nad sprawnym przebiegiem rozgrywek czuwali sędziowie: Krzysztof Białek i Jerzy Schreiber.

Gratulujemy wszystkim zawodnikom!Serdecznie dziękujemy Dyrektorom Szkół nr 1 z Łodygowic i Pietrzykowic za udostępnienie sal gimnastycznych wraz zapleczem. Dziękujemy także sędziom, którzy rokrocznie wspomagają nas w organizacji turniejów.